Pistonsi šokirali Džezere

6
16
juta Džez detroit pistonsi

Ekipa Jute Džez, sinoć je doživjela neprijatno iznenađenje. Potpuno neočekivano poraženi su od gostiju iz Detroita, ekipe Pistonsa, rezultatom 116:125.

Pistonsi su dosta dobro ušli u utakmicu, i to je ostavilo domaćina zatečenim sve do poluvremena, gdje su gosti imali dvocifrenu prednost, rezultatom 54:66.

Juta je, nakon odmora, zaigrala nešto bolje i brže, pa su u finišu trećeg dijela utakmice prišli na 90:94. Međutim, Pistonsi nisu odustajali od svoje igre, išao ih je šut sa poludistance i uspijevali su da drže favorizovane Džezere na odstojanju.

Na 2. minuta prije kraja, Juta je 10:3, prišla na svega 3. poena zaostatka, ali Pistonsi su u finišu preko raspoloženog Bogdanovića, koji je u posljednjem minutu ubacio 6. poena, uspjeli da stignu do vrijedne pobjede rezultatom 116:125.

Malik Bizli je, u redovima Jute, bio najefikasniji iako nije bio starter. Upisao je dabl-dabl sa 29. poena i 11. skokova uz 8. pogođenih trojki. Kolin Sekston je takođe imao dvije dvocifrene kolone, 17. poena i 12. asistencija. Klarkson je ubacio 24. poena, uz 3. skoka i 2. asistencije.

Bojan Bogdanović bio je najbolji u pobjedi Detroita sa 23. poena, 5. skokova i 3. asistencije. Noks ga je pratio sa 21. poenom, a Marvin Begli je dodao 19.

Juta je sada na skoru od 12. pobjeda i 8. poraza, a Detroit je stigao do 5. pobjede, a ima 15. poraza. Pistonsi u sljedećem kolu gostuju Finiks Sansima, a Džezeri idu na megdan aktuelnim šampionima, Golden Stejt Voriorsima.