SAKRAMENTU PRIJA TEKSAS: Poslije Sparsa, preslišali i Dalas

Košarkaši Sakramento Kingsa nadigrali su Dalas Maverikse na gostovanju u ‘Amerikan Erlajns Centru’ i lakše od očekivanog slavili rezultatom 113:129.

Ekipe su bile vrlo izjednačene tokom prvog poluvremena, nakon kojeg su gosti otišli na odmor za nijansu zadovoljniji, sa prednošću rezultatom 65:70.

Krajem trećeg kvartala počeli su problemi za Dalas. Ekipa Sakramenta je trojkama Mareja i Monka stigla do dvocifrene prednosti pred posljednjih 12 minuta i rezulat je bio 96:107.

Četvrtu dionicu Sakramento je otvorio jako, serijom od 13:3 stigli su do maksimalnih +21, odakle nije bilo povratka za indisponirane domaćine, koji su do kraja uspjeli samo da ublaže poraz i postave konačnih 113:129.

Domantas Sabonis nastavio je sa briljantnim partijama i sa 32 poena, uz 13 skokova i šest asistencija bio je nerješiva enigma za odbranu Dalasa. Pratio ga je Di'Eron Foks sa 30 poena, dok je Kigan Marej dodao 17 poena.

Luka Dončić je upisao dabl-dabl sa 25 poena i 10 skokova, uz sedam asistencija i bio je najbolji u redovima Maveriksa. Pratio ga je Kajri Irving sa 23 poena, dok su dvocifreni bili samo još Tim Hardavej Džunior sa 14 i Džoš Grin sa 11 poena.