VIZARDSI NASTAVILI AGONIJU PELIKANSA – Nju Orleans upisao i sedmi poraz u nizu (VIDEO)

Ekipa Vašington Vizardsa savladala je u gostima, u posljednje vrijeme, katastrofalnu ekipu Nju Orleans Pelikansa, rezultatom 103:113.

Vrlo efikasna uvodna četvrtina pripala je gostima, koji su nakon 12 minuta igre vodili sa 30:32. U drugoj dionici Vizardsi se nisu zaustavili, sjajnom igrom u odbrani limitirali su Pelikanse na svega 20 ubačenih poena, pa su nakon dva kvartala vodili sa 50:59.

Ni nakon odmora ništa se nije promjenilo – gosti su igrali svoju igru na oba kraja parketa, a Pelikansima se smiješio i sedmi poraz u nizu obzirom da su imali -14 poena pred posljednjih 12 minuta.

Do kraja, Vizardsi su imali luksuz da se malo opuste u posljednjih 12 minuta, što su Pelikansi iskoristili samo da ublaže poraz i postave konačnih 103:113 za goste iz Vašingtona.

Gaford je zabilježio najbolju partiju u sezoni, upisao je dabl-dabl sa 21 poenom i 12 skokova. Bredli Bil stigao je do 16 poena, pet asistencija i četiri skoka, a Deni Avdija imao je 15 poena i devet skokova.

Pelikanse je predvodio MekKalum sa 24 poena, uz po pet skokova i asistencija. Brendon Ingram zabilježio je 22 poena, a dvocifren je bio još Marfi sa 10 poena.

Vašington je sada deseti na Istoku sa 23 pobjede i 26 poraza, dok su Pelikansi peti na Zapadu sa 26 pobjeda i 24 poraza.