Voriorsi deklasirali desetkovane Kliperse

7
14
Voriorsi Klipersi

Aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi su u svom Čejs Centru dočekali ekipu Los Anđelesa, Kliperse, i odigrali šampionski. Slavili su sa ubjedljivih 124:107.

Nakon dosta izjednačene prve četvrtine, gdje su Klipersi i pored odsustva Džordža i Lenarda isparirali kompletnim protivnicima, uslijedila je rapsodija Voriorsa u nastavku.

Domaći su, najviše zbog raspoloženog Viginsa koji je u drugoj čevrtini ubacio 13. poena, na poluvrijeme otišli sa prednošću rezultatom 66:47.

Nakon pauze, Klipersi su se malo konsolidovali i uspjeli smanjiti razliku pred posljednjih 12. minuta na 98:82.

Serijom 21:6, Voriorsi su u potpunosti dotukli Kliperse sredinom posljednje dionice, i odlijepili se na +29. razlike. Serijom 11:0 u finišu utakmice gosti iz Los Anđelesa su, koliko toliko, ublažili poraz i postavili konačnih 124:107.

Vigins je predvodio Voriorse sa 31. poenom, uz 4. skoka i 2. asistencije. Stef Kari dodao je 22. poena, uz 9. asistencija i 6. skokova, a Klej Tomson upisao je 18. poena.

Markus Moris bio je najefikasniji kod Klipersa sa 19. poena, a po 17. dodali su Pauel i Man.

Klipersi sada imaju 11. pobjeda i 8. poraza, dok su Voriorsi stigli do 9. pobjede, uz 10. poraza. U sljedećem kolu Klipersi dočekuju Nagetse, a Golden Stejt ekipu Jute.