Neven Spahija
Neven Spahija je sa klupe predvodio Baskoniju, na svom debiju, do pobjede protiv Crvene Zvezde rezultatom 93:74, što je najubjedljiviji poraz Zvezde ove sezone.

Novi trener baskonije nije krio zadovoljstvo nakon sjajne utakmice njegove ekipe:

“Želio bih da čestitam našem timu na odličnoj reakciji i pobjedi. Mislim da su dobili pravu poruku u svlačionici i da su igrali srcem i svojim talentom. Prvo poluvrijeme je bilo izuzetno, izvanredno. Shvatio sam da će biti zaista teško igrati u istom tempu i ritmu u drugom poluvremenu, ali na kraju smo pobijedili.

Vidio sam talenat u ekipi. Vidio sam neku mogućnost da igramo na oba kraja terena. Igrači su danas reagovali. Pogodili smo nekoliko trojki, a takođe im moram odati priznanje za odbranu. Ići ćemo korak po korak. Moramo da učimo o igračima i mom sistemu. Hajde da radimo na moj način, poštujmo talenat i mogućnost za ono što oni mogu da urade i – vidjećemo…”, rekao je Neven Spahija.