Obradović: "Igrači sami sebe mijenjaju, a ne ja njih"

Željko Obradović imao je popriličnu dugu press konferenciju poslije nove pobjede Partizana u Evroligi. Ovoga puta u grotlu Štark arene “pao” je Žalgiris.

Legendarni stručnjak je još jednom ponovio da je Evroliga neviđeno izjednačena po kvalitetu.

“Ponoviću: liga je skroz izjednačena. Sad sam izašao i saznao, Bolonja je dobila Reala u Madridu, a mi smo ih pobjedili ovdje. Želim da dobijem utakmicu vodeći računa i o minutaži. Olimpijakos dobio na strani Real, Barselonu i Baskoniju, izgubio je od Monaka kod kuće. Nema velikih iznenađenja u Evroligi, ne mogu se tako nazvati“, rekao je Obradović.

Jedno pitanje posebno je iziritiralo popularnog Žoca, a ono se odnosilo na minutažu Balše Koprivice (45 sekundi), ali je i tako koncipirano da se moglo naslutiti da to nije samo čista, trenerska, odluka.

Balša Koprivica je moje dijete!! Provodim sa njima dane i noći. Je li to moj ili njegov problem što je bio 45 sekundi? Sjutra ću im pokazati snimak svima sa greškama. Rekao sam im da izmjene sami sebi prave. To je moje dijete, sin mog igrača. Ja sam trener, bavim se ovim 18 sati. Igraće sljedeću utakmicu možda 38 minuta, ja bih volio, ali to je pitanje za njih”, rekao je on.

Osvrnuo se najtrofejniji evropski trener i na odličnu partiju kapitena Kevina Pantera koji je bio najefikasniji na meču sa 26 poena.

“Zato što čovjek je odigrao utakmicu kako je odigrao u Baru. Šutirao je 0/10, a to je bio valjda smak svijeta. Najmanji problem je bio njegov šut jer to nisu bili nerezonski šutevi. Ako je nerezonski, onda je to problem. On je pokazao karakter i kvalitet koji ima. Čestitam i njemu i svim igračima – poručio je Obradović.

Poslije odigranih pet utakmica u Evroligi Partizan ima skor 2-3, a u narenom meču gostovaće 3. novembra Panatinaikosu u Atini.