Olimpijakos slavio trojkom Herisona u poslednjoj sekundi

Eron Herison je u poslednjoj sekundi pogodio šut za tri poena i tako donio novu pobjedu Olimpijakosu u Evroligi.

Olimpijakos je savladao Makabi 85:82 trojkom u poslednjoj sekundi i sada imaju tri pobjede iz četiri meča, dok ponos Izraela ostaje na svega jednoj pobjedi.

Gosti su bolje krenuli i nakon prve četvrtine vodili 15:22. Već do poluvremena su se Grci vratili i poveli. Na odmor se pošlo sa 4 poena prednosti za domaćine 44:40.

U trećoj četvrtini domaći odlaze i na dvocifrenu prednost ali se do kraja meča nije znao pobjednik. Na 4 minuta do kraja Vilbekin pogađa trojku za vođstvo svoje ekipe 75:77. U idućem napadu Vezenkov uzvraća sa trojkom. Koš Spanulisa na manje od 3 minuta do kraja meča dovodi ekipu Olimpijakosa do 82:79.

Na tridesetak sekundi do kraja Kris Džons promašuje oba slobodna bacanja ali Kalojaro je uhvatio ofanzivni skok i asistirao Vilbekinu za trojku – 82:82.

Poslednji napad za Olimpijakos i na 4 sekunde do kraja Herison uzima loptu i u izolaciji šutira sa velike udaljenosti i pogađa trojku za pobjedu.

Najbolji kod Olimpijakosa bio je bivši centar Budućnosti, Hasan Martin sa 16 poena i 8 skokova, Saša Vezenkov postigao je 14 poena, Herison 12, Spanulis 11, a bivši igrač Zvezde Čarls Dženkins postigao je 5 poena.

Makabi je predvodio Skoti Vilbekin sa 18 poena i 3 asistencije, Otelo Hanter imao je 15 poena i 7 skokova, Kris Džons dodao je 12 poena, 4 skoka i 6 asistencija, a Ilajdža Brajant ubacio je takođe 12 poena.

U sledećem kolu Olimpijakos gostuje Bajernu, dok Makabi igra sa u gostima.