Orlando
Twitter/Orlando
Orlando je bio bolji od Vašington Vizardsa 120:113 i sada iz tri utakmice ima sve tri pobjede.

Orlando je sjajno otvorio novu sezonu NBA lige – “magični” sa Floride ponovo su savladali Vašington (113:120) i stigli do treće pobjede u isto toliko odigranih mečeva u šampionatu.

Veliki preokret viđen je u četvrtoj četvrtini, koju je Orlando dobio 43:19 – u posljednji minut Vašington je ušao sa tri poena prednosti (110:113). Tada je krenula serija Orlanda od 10:0 – prvo je pogodio Fulc i smanjio na poen zaostatka, da bi preokret uslijedio poslije poena Nikole Vučevića (114:113). Do kraja meča “magični” su pogađali sa linije slobodnih bacanja i ostvarili još jednu pobjedu.

Po 26 poena ubacili su Ros i Fulc, Furnije je dodao 19, a crnogorski centar Nikola Vučević je za 28 minuta na terenu postigao 15 poena, uz osam skokova i četiri asistencije. U redovima Vizardsa najbolji je bio Bredli Bil sa 29 poena.

Posljednji put Orlando je u sezoni 2009/2010 upisao tri pobjede na startu takmičenja.

Šarlot je do prve pobjede u sezoni stigao preko Bruklin Netsa, kojima je to prvi poraz. Hornetsi su slavili 106:104, a najzaslužniji za prvi trijumf bio je Gordon Hejvard sa 28 poena, sedam asistencija i šest skokova, a dabl-dabl učinak imao je Vašington sa 14 poena i 12 skokova, uz još pet proigravanja. U redovima Netsa najbolji je bio Kevin Durent sa 29 poena (tri skoka i četiri asistencije), Kajri Irving dodao je 25.