Partizan
Evrokup: Sjajan na debiju - Džošua Perkins
Košarkaši Partizana pobjedili su večeras u Beogradu ekipu Trenta sa ubedljivih 71:43 (24:16, 11:4, 19:10, 17:13), u utakmici prvog kola Top 16 faze Eurokupa.

Crno-bijele su do prve pobjede u Grupi F vodili Vil Mozli sa 12 i Džoš Perkins sa 11 poena, uz šest asistencija i pet skokova, dok su Markus Pejdž i Kodi Miler-Mekintajer ubacili po devet poena.

U redovima Trenta bolji od ostalih bio je Džakori Vilijams sa 15 poena.

Poslije više od dva minuta bez poena na početku meča, Miler-Mekintajer je sa šest vezanih poena donio prednost crno-bijelima na startu meča.

Partizan je vrlo brzo, poslije trojke Pejdža, stigao i do prve dvocifrene prednosti (15:5), nakon čega je prvi put u igru ušao Perkins koji je dodatno “povukao” beogradski tim.

Crno-bijeli su na prvi odmor otišli sa 24:16, da bi i pored slabije napadačke druge deonice, na poluvremenu imali tada maksimalnih plus 15 – 35:20. Drugu četvrtinu je sa pet vezanih poena “zatvorio” Perkins koji je bio i najefikasniji u domaćem timu sa devet poena.

I u nastavku meča Partizan je bio taj koji je kontrolisao dešavanja na terenu, pa je prednost crno-bojelih rasla do maksimalnih plus 28 poena na kraju meča.

Partizan u narednom kolu gostuje Metropolitansu, dok Trento dočekuje Lokomotivu Kubanj.