Partizan
Aba liga/Partizan
Košarkaši Partizana pobijedili su Mega Sokerbet u 24. kolu ABA lige – 98:88.

Partizan je poslije prve četvrtine imao 7 poena prednosti, ali je Mega bila sigurnija u drugoj dionici, pa je na pauzu otišla sa 2 poena prednosti (55-53).

Ipak, u drugom dijelu utakmicu su igrači Partizana bili koncentrisaniji i uspjeli su relativno mirno da privedu duel kraju i završe meč uz dvocfirenu prednost.

Velika borba se vodila u Hali sportova „Ranko Žeravica“ u kojoj obije ekipe ove sezone nastupaju kao domaćini. Igrači crno bijelih su uspjeli da prelome meč tek u poslednjih 5 minuta i da ubilježe novu pobjedu.

Ognjen Jaramaz je bio najbolji sa 22 poena, šest asistencija i dva skoka. Nemanja Dangubić je dodao 20 poena, po 11 su ubacili Vil Mozli i Uroš Trifunović, dok su po 10 dali Rašon Tomas i Erik Mika.

U Megi se istakao Filip Petrušev sa 21 poenom, uz devet skokova i dvije asistencije. Smit je dodao 18, a Marko Simonović 14 poena.

Mega je sada na petom mjestu i ima skor od 14 pobjeda i 9 poraza, dok je Partizan sedmi sa 9 pobjeda i 13 poraza.