Partizan efikasan u Njemačkoj

0
6
Partizan
Košarkaši Partizana trijumfalno su otvorili takmičenje u Evrokupu. ”Crno-bijeli su u prvom kolu slavili na gostovanju Hamburgu – 106:97.

Izabranici Željka Obradović odigrali su sjajan meč i posebno su bili odlični u prvom poluvremenu, u kom su postigli 61 poen. Na kraju meča su imali i više od 100 poena.

Partizan je, nakon nešto neivzjesnije prve dionice, u nastavku preuzeo konce igre u svoje ruke, a u nekim momentima je imao i 28 poena prednosti.

To je osiguralo mirniji drugi dio igre za Beograđane koji su se u posljednjoj četvrtini i opustili, pa je domaćin značajno ublažio poraz.

Kevin Panter je blistao sa 26 poena i šest skokova. Mur je zabelježio 17 pogodivši čak pet trojki. U taboru njemačkog tima najbolji je bio Kejlem Homsli sa 21 poenom.