Partizan opet izgubio od Borca

Košarkaši Borca savladali su Partizan u meču 14. kola ABA lige – 75:71.

Ekipa Marka Marinovića je drugi put u sezoni bila bolja od crno-bijelih i sa učinkom 4-8 napravili su veliki korak ka sredini tabele ABA lige. Tim iz Humske ima polovičan učinak 7-7 i plasman u plej-of trenutno je misaona imenica za Partizan.

Čačani su odlično počeli utakmicu, služio ih je šut, i poslije šeste pogođene trojke u 14. minutu prvi put su došli do dvocifrene prednosti – 27:17.

Ekipa Marka Marinovića imala je i plus 12, ali je Partizan do odlaska na odmor uspio da se konsoliduje, približi na 35:33, i na poluvrijeme ode sa pet poena zaostatka – 38:33.

Crno-bijeli su u 23. minutu poenima Erika Mike došli na pola koša minusa (42:41), ali su Čačani ponovo uspostavili kontrolu, ‘odlijepili’ se i u poslednju četvrtinu ušli sa dvocifrenom prednošću – 60:50.

Partizan je u 33. minutu, kod rezultata 60:54, ostao bez Ognjena Jaramaza. Bek tima iz Humske u borbi za loptu sudario se sa jednim igračem Borca i odmah uhvatio za lijevo koljeno.

Crno-bijeli su ipak uspjeli da se izdignu iz teške situacije, pogode neke šuteve, i u 36. minutu poenima Kodija Milera Mekintajera prvi put povedu – 64:62.

Borac je ubrzo serijom 6:0 došao do četiri poena viška – 70:66, a Markus Pejdž je trojom na minut i 28 sekundi prije kraja vratio svoj tim u igru – 70:69. Nikola Kočović je na drugoj strani bio polovičan sa penala (71:69), a potom je Nemanja Dangubić izgubio loptu, a Kočović 39 sekundi prije kraja pogodio za 73:69 i riješio sve dileme.

Kočović je sa 17 poena bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, Nemanja Todorović je dodao 14, Radovan Đoković 12, uz 5 asistencija, a Dušan Miletić 9.

Kod crno-bijelih, za koje nije debitovao Džoš Perkins iako je sjedio na klupi, Dangubić je upisao 13 poena, Pejdž 11 (3/10 za tri), Rašon Tomas 10, a Miler-Mekintajer 9, uz 4 asistencije.