Partizan lako do 3. uzastopne pobjede

Ekipa Partizana večeras nije imala većih problema da dođe do treće uzastopne pobjede u regionalnom takmičenju. Crno-bijeli su večeras pred oko 5.300 svojih navijača savladali podgorički SC Derbi rezultatom 79:57 i pridružili se Ciboni na vrhu tabele, a Podgoričani su pretrpeli drugi poraz u prva tri kola.

Bila je ovo prva zvanična utakmica pred ”Grobarima” za Željka Obradovića posle povratka.

Sam početak meča obiljžile su trojke Uroša Trifunovića, kao i dobra igra Kevina Pantera i Zeka Ledeja.

Domaća ekipa je lagano uvećavala prednost, a gosti su se sve više mučili u napadu, pa je posle prve četvrtine bilo 20:9 za Partizan.

Početkom druge problema u napadu su imali crno-bijeki, kao i sa defanzivnim skokom, pa su gosti uspjli da priđu na 21:15, ali protivnicima je trebalo oko četiri minuta da dođu do prvih poena iz igre u drugom kvartalu. Potom se raspucao i Alen Smailagić, odbrana je ponovo počela da funkcioniše i Partizan je na poluvrijeme otišao vođstvom od 14 poena razlike – 37:23.

Početkom treće četvrtine Zek Ledej je bio van napadačkog ritma, pa je u dva uzastopna napada napravio dva prekršaja u napadu. Ipak, nedugo zatim, upravo njegovim poenima domaćini su uvećali razliku na ”plus 21”, bilo je 48:27.

Ono što je pokvarilo utisak crno-bijelima jeste povreda Dalasa Mura koji je početkom poslednje četvrtine iskrenuo skočni zglob i sada postoji neizvjesnost da li ga čeka i određena pauza. Osim njega, povrijeđen i Gregor Glas koji nije ni ulazio u igru. Takođe, čeka se i povratak Kuruca posle preležanog koronavirusa.

Najefikasniji u domaćoj ekipi večeras bio je Alen Smailagić sa 13 poena i pet skokova, bez ijednog promašaja. Kevin Panter ga je pratio sa 12 poena, pet skokova i četiri asistencije i Trifunović sa 10 poena.

U SC Derbiju, Baćović i Kamenjaš su upisali po 10 poena.