Partizan vs huventud
Partizan vs Joventut/Twitter
Košarkaši Partizana pobijedili su ekipu Huventuda rezultatom 78:75, u zaostalom meču 6. kola Evrokupa.

Iako su crno-bijeli imali dvocifrenu prednost tokom većeg dijela utakmice, opet su se kockali u finišu, pa je i ova utakmica okončana u poslednjem minutu. Najefikasniji u Partizanu bio je Nemanja Gordić sa 16 poena, a pratio ga je Kodi Miler-Mekintajer sa 13.

Partizan je i ovu utakmicu igrao bez Erika Mike i Ognjena Jaramaza, dok su u sastavu rivala nedostajali Ante Tomić, Pau Ribas i Nenad Dimitrijević.

Uprkos spretnoj odbrani Partizana u uvodnim minutima, Huventud je bio naročito raspoložen u napadu, te su brzo stigli do 7:2. Vratili su se crno-bijeli nešto boljom igrom u reketu, a nakon prodora Miler-Mekintajera, bilo je neriješeno, 10:10. U finišu četvrtine igrala se brža košarka, što je Huventudu više odgovaralo, ali je Partizan odgovorio prodorom Dangubića, a Mozli je pokupio promašaj Tomasa za 14:14. Problem za crno-bijele bile su dvije lične američkog centra. Do kraja je bio egal, ali su gosti imali +1 nakon 10 minuta igre.

Već na otvaranju druge četvrtine, Pejdž je ubacio prvu trojku, pa su crno-bijeli stekli četiri poena prednosti. Agresivnom odbranom obezbijedio je Partizanu napad, a potom je Tomas bio precizan sa penala, 26:19. Bio je Amerikanac prisutan u svim segmentima igre crno-bijelih, dok je u napadu povukao i Dangubić. Slobodnim bacanjima, pa potom i na asistenciju Miler-Mekintajera, odveo je Partizan na +8. Koševima Miler-Mekintajera, crno-bijeli su otišli na odmor sa 41:33.

Prvo Pejdž, pa potom je i Zagorac pogodio za tri sa zvukom sirene za prvu dvocifrenu razliku Partizana, 46:36. Prednost crno-bijelih uvećao je sa distance Miler-Mekintajer, pa je domaći tim uspostavio kontrolu rezultata. Šut sa distance nije bio na nivou utakmice od prije dva dana, ali crno-bijeli su pogađali kada je bilo najpotrebnije i držali protivnika na dvocifrenom zaostatku.

Ipak, potez treće četvrtine je alej-up Gordića i Mozlija. Prišao je Huventud na -9, pa je uslijedio tajm-aut Filipovskog, nakon čeka je Pejdž pogodio za tri i otklonio dilemu. Na isteku treće četvrtine Gordić je pogodio sa distance za 63:49.

Poslednju četvrtinu za Partizan je poenima otvorio Gordić, još jednom nevjerovatnom trojkom sa distance. Uzvratio je Doson na drugoj strani, potom i Basas pa je Partizanova prednost iznosila samo šest poena. Tomas se nije štedeo na obije strane terena, a poenima sa penala je prekinuo seriju tima iz Badalone. Poklonio je Partizan rivalu penale, ali je Morgan bio polovičan, dok je na drugoj strani Mozli zakucao za 74:67.

Morgan je mini serijom od 5:0, natjerao Filipovskog da traži tajm-aut, nakon čega je Partizan izgubio loptu, a zatim i preko Miler-Mekintajera poveo sa četiri poena prednosti. Mogao je Dangubić da 14 sekundi prije kraja stavi tačku, ali pas nije bio dovoljno precizan. Sa linije penala bio je precizan Pejdž, dok je na drugoj strani polovičan bio Basas, pa je Partizan trijumfovao rezultatom 78:75.