Partizan
Partizan - Monako / Twitter

Partizan je na pripremnom turniru u Istanbulu savladao ekipu Monaka nakon tri produžetka rezultatom 120:114 , sjajnu partiju pružilo je NBA pojačanje crno-bijelih Alen Smailagić.

Od početka meča košarkaši Željka Obradovića preuzeli su vođstvo, ali pred kraj meča ušlo se u neviđenu dramu u kojoj su uspješniji bili crno-bijeli nakon tri produžetka.

U prvoj četvrtini videli smo razmjenu koš za koš obije ekipe, ali je nekako sigurnije djelovala ekipa Partizana koja je bila bolja u ovom periodu meča rezultatom 24:22.

Drugi kvartal meča obilježio je sjajni Alen Smailagić za koga igrači Monaka nisu imali rješenje. Centar crno-bijelih pogađao je sa svih pozicija na terenu, pa je tako već u 14. minutu meča postigao 15 poena.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 51:36 u korist Partizana.

Uspešno su ipak crno-bijeli sačuvali prednost, međutim nakon 15 razlike na poluvremenu sada je bilo samo pet poena prednosti za ekipu iz Beograda.

Poslednja četvrtina podsjećala je na prvu, igralo se koš za koš na obije strane. Smailagić je nastavio gdje je stao i imao zaista efektno zakucavanje preko protivničkog igrača, a pomoć mu je pružio i Panter koji pogodio bitnu trojku za 80:75.

Ušli smo u neizvjesnu završnicu na liniji penala bio je nesiguran popularni “Smajli” što je na drugoj strani rezultiralo trojkom Broka Motuma za vođstvo Monaka samo 14 sekundi do kraja meča.

Fauliran je u sledećem napadu bio Kevin Panter koji je bio polovičan i pogodio jedno slobodno bacanje od dva za neriješen rezultat 84:84.

Nakon dve izgubljene lopte Jama Madara, opet je povela ekipa Monaka i nakon prodora Anđušića ponovo ostvarila prednost od 3 poena razlike.

Iskupio se već u sledećem napadu Izraelac u redovima Partizana i pogodio trojku kojom je obezbijedio još jedan produžetak, rezultat je bio 93:93.

Stidljivo se igralo u nastavku meča, a Partizan nakon pogođenih slobodnih bacanja i efektnog zakucavanja iz kontre Ledeja dolazi u prednost, a gdje je Amerikanac stao nastavio je ko drugi nego Alen Smailagić.

Nakon rampe u odbrani u napadu je rolingom izbacio protivnika za pogodak, a već u narednom napadu pogodio i trojku za 102:98.

Da drami ne bude kraj postarali su se košarkaši Monaka koji su uzvratili sa dva zakucavanja i izjednačenjem.

Nakon loše organizovanog napada Avramovića ušlo se i u treći produžetak.

Prednost prošlogodišnjem osvajaču Evrokupa donio je Anđušić sa četiri vezana poena, uslijedio je odgovor Madara koji je bio uspješan iz kornera i smanji zaostatak na jedan poen.

Već u nardenom napadu pokazao je Panter da će biti bitna figura u napadu crno-bijelih, pogodio je trojku iz natrčavanja i donio prednost od dva poena razlike svojoj ekipi, na koju se nadovezao ponovo sjajni Izraelac za 115:110.

Ledej je na kraju donio pobjedu Partizanu nakon sjajne odbrane i pogođenih slobodnih bacanja, a tačku na i stavio je Panter koji je postavio konačan rezultat 120:114.

MVP meča zasluženo je bio Alen Smailagić sa 32 poena, a pored njega su se istakli i Panter, Ledej i Madar.

Narednog protivnika crno-bijelih odrediće susret Fenerbahčea i Uniksa iz Kazanja.