1
5
Virtus košarkaši
Vijesti.me Virtus
Košarkaši Virtusa i šestom kolu Evrokupa uspjeli su da savladaju Cedevita Olimpiju 104:101.

Nakon ovog meča imaju skor 4-2, dok je Cedevita Olimpija 2-4.

Najefikasniji u sastavu gostujuće ekipe, bili su Marko Belineli sa 22, Miloš Teodosić sa 19 poena i devet asistencija, Mem Žaite sa 17 i Kajl Vims sa 15 poena.

Kod Cedevita Olimpije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Jogi Ferel sa 24, Edo Murić sa 18, Alen Omić sa 18, Jaka Blažič sa 15 i Džejkob Pulen sa 10 poena.

Tokom prve četvrtine italijani su imali šest poena prednosti pri rezultatu 29:25,tokom druge četvrtine 43:30 a nakon toga se desila sjajna reakcija tima iz Ljubljane.

Uspjeli su da se vrate na meč pa je rezultat bio 54:53.

Tokom treće četvrtine obe ekipe nisu mogle da se pohvale igrom u odbrani.

Cedevita Olimpija je pobjegla na 82:77, a Virtus odmah uzvratio serijom od 5:0, za 82:82, uoči poslednje dionice.

Gosti je sredinom ovog perioda igre, posle pet uzastopnih poena Tajšona Aleksandera pobjegao na 81:76. Međutim, izabranici Jurice Golemca se nisu predavali, pa su stigli do 89:91.

Belineli je pogodio trojku za 94:89,a Miloš Teodosić pogodio za 96:90 na nešto više od dva minuta prije kraja.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Kajl Vims koji je pogodio 2+1 za 100:92.

U narednoj rundi Evrokupa, Cedevita Olimpija gostuje ekipi Venecije, dok će Virtus na svom parketu odmjeriti snage sa ekipom Promiteas. U međuvremenu, Cedevita Olimpiju očekuje duel sa Partizanom u Beogradu. Ovaj meč je na programu 11. decembra.