0
2
Real
Košarkaši Real Madrida i Barselone ostvarili su pobjede u trećem kolu Evrolige.

Real je na svom parketu, uz neočekivane probleme u posljednjoj dionici, savladao Monako – 94:86.

Madriđani su već tokom prvog poluvremena imali čak 25 poena prednosti, ali su u trećem kvartalu značajno pali, pa je Monako uhvatio priključak i uveo meč u neizvjesnu završnicu.

Francuski tim uspio čak i da povede na tr minuta prije kraja, ali su onda postigli samo tri poena što je Real iskoristio da odbrani trijumf.

Jabusele je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18 poena, Tomas Ertel je dodao 13, a Fabijen Kozer 12.

U istom terminu Barselona je, nakon produžetka, savladala Olimpijakos – 79:78.

Katalonci su imali zaostatak u prvom poluvremenu, ali su u posljednjih 10 minuta ušli sa prednošću od 55:47.

Ipak nije moglo bez drame, pa se nakon rezultatske klackalice u finišu otišlo u dodatnih pet minuta.

Tamo je spretniji bio domaći tim koji je poenima Oriole sa slobodnih bacanja stigao do pobjede.

Mirotić je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 22 poena, dok je Slukas, koji je promašio šut za pobjedu, ubacio 14.