Dominacija Crne Gore u "Morači", Šveđani ostali na minus 25!

Košarkaška reprezentacija Crne Gore upisala je prvi trijumf u kvalifikacijama za Evrobasket. U utakmici drugog kola “crveni” su u “Morači” nadigrali Švedsku – 95:70 (27:24, 23:13, 25:20, 20:13).

Nakon dvije runde sve četiri reprezentacije imaju po jednu pobjedu i poraz, s obzirom na to da je ranije danas Bugarska iznenadila Njemačku.

Crnogorska reprezentacija u prvoj dionici imala je problema sa kontrolom skoka. No, uprkos tome, uvodnih deset minuta riješila je u svoju korist (27:24).

Daleko bolja igra Crne Gore, naročito u odbrani, uslijedila je u drugom kvartalu. Skok se takođe značajno popravio, pa je naš tim na veliki odmor otišao sa viškom od 13 poena – 50:37.

Crna Gora
Meridian Sport

Treću četvrtinu tim Boška Radovića otvorio je serijom 7:0, da bi nešto kasnije stigao i do 21 poen viška (64:43). Iako su Šveđani uspjeli da pogode par trojki iz teških pozicija, “crveni” su u posljednjih deset minuta ušli sa 18 poena viška – 75:57.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

U četvrtom kvartalu domaćin je kontrolisao dešavanja na parketu i dodatno uvećao ionako ubjedljivu prednost.

Najbolji u selekciji Crne Gore bili su Kendrik Peri sa 18 i Marko Simonović sa 16 poena.

Kod Šveđana se izdvojio Bara Njije sa 15 poena.

Crna Gora

Kvalifikacije za Evrobasket nastavljaju se tek u novembru, kada će Crna Gora odigrati dva meča. Za 22. novembar zakazan je duel protiv Bugarske u “Morači”, dok će se tri dana kasnije isti rivali sastati, vjerovatno u Botevgravu.

Prije svega toga, Crnu Goru čeka turnir kvalifikacija za Olimpijske igre koji je na programu u julu u Letoniji.