Real Madrid
Twitter/Real Madrid
Real Madrid se vratio iz minusa od 19 poena i došao do pobjede protiv Barselone 88-83 u finalu ACB SuperKupa.

Madriđani su došli do najvećeg preokreta u istoriji takmičenja i osvojili trofej četvrti put za redom a 29. put u istoriji.

Serhio Ljulj je postigao 24 poena u manje od 20 minuta igre i proglašen je za MVP turnira. Zvijezda Reala je imala emocionalnu reakciju nakon utakmice jer se meč igrao u dvorani u kojoj je doživio povredu ligamenata 2017. godine.

Vinsent Poarje je imao dabl dabl sa 16 poena i 11 skokova, Karlos Alosen dodao je 11 poena. Kori Higins je upisao 16 poena, Dejvis 13 a Mirotić 12 uz pet skokova za Barselonu.

Barselona je vodila 63-44 tokom treće četvrtine nakon što su napravili seriju 17-2 na početku drugog poluvremena. Real je smanjio prednost sa Ljuljovih osam poena u poslednjih pet minuta trećeg perioda. U poslednjoj četvrtini se situacija promijenila i Real je preokrenuo meč u svoju korist.