real madrid
Evroliga/Real madrid
Košarkaši Real Madrida savladali su Panatinaikos u gostima poslije dva produžetka sa 97:93.

Real Madrid sada ima skor 9-6 u Evroligi, dok je Panatinaikos na pet pobjeda i deset poraza. Nemanja Nedović dao je 27 poena za PAO.

PAO je bolje otvorio utakmicu. Imao je +5 u prvoj četvrtini, ali je Rendolf trojkom smanjio zaostatak na samo jedan poen, pa je preokret stigao u drugoj četvrtini.

Real je vodio tokom cijele druge dionice, Papapetru je trojkom izjednačio, ali Real stiže do +4 i odlazi na odmor sa tom prednošću.

Tokom treće četvrtine imali su i +14, a Nedović, Mek i Bentil su smanjili na -8. U poslednjoj četvrtini Nedović je bio fenomenalan. Postigao je 13 poena samo u poslednjih 10 minuta i vratio Panatinaikos u egal, a zatim i slobodnim bacanjima donio prednost od dva poena pred poslednji minut.

Ljulj je donio izjednačenje i PAO je imao 18 sekundi i napad za pobjedu. Nedović je driblao loptu do kraja, Tejlor ga je odlično sačuvao i otišlo se u produžetak.

U prvom produžetku Panatinaikos je imao +4 na 2:30 do kraja, ali Abalde je proigrao, vratio goste u igru i donio im prednost, ali Nedović i Bohoridis sa penala donose novi produžetak.

Abalde je nastavio sa odličnom igrom, pogodio je i Tompkins, a posijle bacanja Deka bilo je 91:85 na 1:11 do kraja drugog produžetka. Na kraju Abalde pogađa s distance i prelama meč.

Real Madrid je predvodio sjajni Valter Tavares sa 20 poena (9-13 iz igre), 14 skokova i po 2 asistencije i ukradene lopte, Alberto Abalde dodao je 17, a Entoni Rendolf imao je 18 poena (6-6 za dva, 2-8 za tri).

Nemanja Nedović bio je najefikasniji kod Panatinaikosa sa 27 poena (4-8 za dva, 4-9 za tri, 7-8 penali), 3 skoka i 2 asistencije, Janis Papapetru imao je 18 poena (6-14 iz igre, 7sk), Jorgos Papajanis dodao je 14 poena i 5 skokova, a Ben Bentil dodao je 13 poena i 5 skokova.