Anadolu Efes vs Real Madrid
Anadolu Efes vs Real Madrid/Twitter
Košarkaši Real Madrida savladali su ekipu Anadolu Efesa u Istanbulu u 17. kolu Evrolige, rezultatom 65:73.

Real je stigao do 11. pobjede u sezoni nakon što je Efes u prvom poluvremenu propustio šansu da se ozbiljnije odlijepi.

Ekipa iz Istanbula bila je blizu dvocifrene prednosti na početku druge četvrtine, ali je Real, najviše zahvaljujući Tompkinsu i Laprovitoli uspio da održi prihvatljivu razliku, a zatim i da u trećoj četvrtini stigne do prednosti i taj period završi pri minimalnoj prednosti.

Četvrta četvrtina donijela je veliku borbu i mali broj poena sve do završnice kada je Real Madrid uspio da napravi razliku koju Efes nije mogao da stigne.

Najefikasniji u Realu bio je Fabijen Kozer sa 15 poena, Tompkins je dodao 13, a Laprovitola 10 poena.