Real Madrid
Twitter/Real Madrid
Real Madrid je poveo 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa španske ACB lige nakon pobjede nad Valensijom rezultatom 81:70.

Od samog početka Real Madrid je nametnuo ritam i vidjelo se da će opravdati ulogu favorita, pošto je već u prvoj četvrtini imao dvocifrenu prednost (20:8), a u drugoj je prednost rasla i do 16 poena. Međutim, Valensija je do kraja poluvremena uspjela da uhvati rezultatski priključak i na pauzu se pošlo sa 6 poena razlike – 44:38.

Ipak, u trećoj četvrtini Valensija je ubacila samo osam poena, Real je u poslednju dionicu ušao sa 12 poena prednosti. U poslednjem kvartalu su se gosti raspucali, ali ni 24 ubačenih poena Valensije u poslednjih 10 minuta nije pomoglo, na semaforu je stajalo 81:70.

U Realu je najefikasniji bio Fabijen Kozer sa 22 poena, pratio ga je Edi Tavares sa dabl-dablom od 17 poena i 11 skokova.

U timu Valensije najbolji je bio Laberi sa 11 poena, Bojan Dubljević je takođe upisao dabl-dabl sa 10 poena i 12 skokova, a Nikola Kalinić je imao skor od šest poena, dva skoka i četiri asitencije.

Drugi polufinalni par je Barselona – Tenerife, a prvi meč na programu je u ponedeljak u 21.15.