Košarkaši Real Madrida savladali Makabi!

Košarkaši Real Madrida savladali su na svom parketu ekipu Makabija iz Tel Aviva rezultatom 79:63, u utakmici devetog kola Evrolige.

Madriđani su tako potvrdili da se nalaze u odličnoj formi. Bila im je ovo deveta uzastopna pobjeda u svim takmičenjima i sad u Evroligi imaju učinak od pet trijumfa i četiri poraza.

Sa druge strane, Makabi ne blista od početka sezone. U najjačem elitnom evropskom takmičenju su sa skorom 3-6.

Domaćin je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost – 29:18.

U drugoj su je dodatno uvećali, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Reala – 45:32.

Sve što je Makabi uspio da uradi, bilo je to da su u jednom trenutku treće četvrtine prišli na -7. Ali, izabranici Pabla Lasa su odbili nalet gostiju i vrlo brzo vratili dvocifrenu prednost.

U nastavku je Real potpuno kontrolisao dešavanja na terenu i sasvim zasluženo došao do lake pobjede.

Zanimljivo da su Madriđani šesti put zaredom pobijedili ekipu Makabija.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Gabrijel Dek sa 16 poena i 6 skokova. Entoni Rendolf je ubacio 15, a Valter Tavareš i Serhio Ljuj po 10 poena.

Kod Makabija su se istakli Skoti Vilbekin sa 18 poena i Ante Žižić koji je imao dabl-dabl učinak (14 poena i 10 skokova).

Real u narednom kolu dočekuje Fenerbahče, dok Makabi gostuje Valensiji.