Sakramento ne staje, 7 pobjeda u 8 mečeva

Poslije Denvera, Sakramento Kingsi su savladali i Los Anđeles Kliperse i to na gostovanju.

Pobijedili su 113:110 za 12 pobjedu u sezoni. Blistao je Foks sa 36 poena, četiri skoka i sedam asistencija. Polako izrasta u pravu zvijezdu franšize iz glavnog grada Kalifornije, na prethodnih pet utakmica u prosjeku je postizao 30,8 poena. Pratio ga je Hild sa 22 poena. Ruki Tajris Haliburton je dodao 13 poena, dvocifren je bio i Rašon Holms sa 12 (10 skokova), dok je Marvinu Begliju nedostajao poen za dabl-dabl (10 skokova).

Klipersima nisu pomogli Vilijams sa 23, Lenard sa 20 i Markus Moris sa 16 poena, Redži Džekson sa 14, kao i Ivica Zubac, koji je upisao novi dabl-dabl (12 poena i 14 skokova).

U odličnoj su formi Sakramento Kingsi. Vezali su četvrtu pobjedu, na poslednjih osam utakmica pretrpjeli su samo jedan poraz. Klipersi su sa druge strane počeli da posrću, poslije Seltiksa cio plen je iz Stejpls centra odnio i Sakramento.

Klipersi su i dalje treći tim Zapada sa skorom 17:8, dok su Kingsi četvrtim vezanim trijumfom stigli do diobe osmog mjesta sa Golden Stejtom. Oba tima imaju učinak 12:11.

Poslije prvih 12 minuta domaćin je imao tek dva poena prednosti. Stižu Klipersi i do nešto osjetnijeg suficita u nastavku, ali gosti serijom 9:2 poravnavaju rezultat. Poslije dvojke Kavaja Lenarda i trojke Nikolasa Batuma, novo buđenje Sakramenta, koji poluvrijeme zatvara serijom 9:1 i odlaze na odmor sa tri poena prednosti.

Smjenjivale su se ekipe i po povratku sa pauze u vođstvu, da bi četa Tajrona Lua na poslednji odmor otišla sa pola koša viška. Do samo kraja je bilo neizvjesno, a onda je Foks dodao gas. Dvije trojke, pa potom još četiri poena i Kingsi su bili na pragu trijumfa. Lenard nije želio da se preda, ali poslije dva pogođena penala Hilda u poslednjem minutu sve je bilo prilično jasno.