Sakramento Kingsi
Meridianbet: Houston Rockets vs Sacramento Kings
Sakramento Kingsi doživjeli su novi poraz, ovog puta od ekipe Hjuston Rokitsa rezultatom 129:112.

Ovo je za Sakramento Kingse peti neuspjeh u šest odigranih utakmica, od nastavka sezone u ”mjehuru” u Orlandu, kojim su ostali bez šanse za plej-of.

Hjuston ima učinak od četiri pobjede i jednog poraza.

Bogdan Bogdanović odigrao je solidnu utakmicu. Postigao je 13 poena (5-12), upisao 8 asistencija i imao 5 skokova za 36 minuta.

U redovima Sakramento Kingsa, Nemanja Bjelica, za 5 minuta provedenih na terenu postigao je 3 poena, uz 2 skoka i jednu asistenciju.

Hjuston je predvodio fenomenalni Ostin Rivers sa 41 poenom, dok je Džejms Harden postigao 32.

Portland je savladao ekipu Filadelfije rezultatom 124:121, uz nevjerovatnu partiju Demijena Lilarda, koji je postigao 51 poen.

Filadelfija je vodila u završnici meča sa 114:113, ali je Portland napravio seriju 7:0 kojom je prelomio utakmicu.

LA Klipersi su doživjeli poraz od Bruklin Netsa rezultatom 129:120.

Klipersima nije pomogla ni sjajna igra Kavaja Lenarda, koji je postigao 39 koševa.

Bruklin su do pobjede predvodili Lever sa 27 i Haris sa 25 poena.

U sledećem meču Klipersi igraju protiv Denvera u direktnom okršaju za drugo mjesto u Zapadnoj konferenciji.