sakramento kings
Meridianbet: Sacramento Kings vs Los Angeles Lakers
Sakramento Kingsi savladali su rivala, ekipu LA Lejkersa rezultatom 136:122, u poslednjoj ovosezonskoj utakmici u NBA ligi.

Bogdanović je za 27 minuta na terenu postigao 27 poena i upisao 9 asistencija, 6 skokova i 2 ukradene lopte.

Bek Sakramento Kingsa pogodio je 5 od 11 šuteva za tri poena, a iz igre je šutirao ukupno 11 od 23.

Nemanja Bjelica je meč završio sa 15 poena, 13 asistencija, 8 skokova, 2 ukradene lopte i jednom blokadom. Bjelica je na parketu proveo 32 minuta.

Sakramento je loše otvorio meč i već u prvoj četvrtini primio je 40 poena. Međutim i odbrana i napad su mnogo bolje funkcionisali u drugoj četvrtini, pa je rezultat na poluvremenu bio 66:56.

Prednost je nakon treće četvrtine dodatno povećana, a Lejkersi su u četvrtom dijelu igre uspjeli samo da smanje razliku.

Istakao se i Badi Hild sa 28 poena. U poraženom sastavu, Lebron Džejms je postigao 17 poena, za svega 15 minuta na parketu. Vejters je meč završio sa 19 poena i bio je najefikasniji u Lejkersima.

Sakramento je još ranije ostao bez šansi za plasman u plej-of. Lejkersi će u doigravanje kao prvoplasirana ekipa Zapadne konferencije.