Sakramento
Twitter/Sakramento
Sakramento Kingsi su nadigrali Los Anđeles Lejkerse i na svom terenu pobjedu upisali rezultatom 123:120.

Lejkersi su bili bolji na početku meča, imali su osam poena prednosti nakon prve četvrtine, ali su Kingsi bili ti koji su na poluvrijeme otišli sa vođstvom. Ipak, ta dva poena prednosti za domaće su se lako istopila, meč se lomio u drugom poluvremnu i na kraju ga je, na stranu domaćina, na pola minuta do kraja prelomio Barns koji je prvo postigao koš za vođstvo Sakramento Kingsa 121:120, a zatim je u samom finišu pogodio i dva slobodna bacanja za pobjedu nad šampionom.

Badi Hild dao je za Sakramento Kingse 29 poena, Dearon Foks dodao je 23 uz osam asistencija, a Harison Barns postigao je ukupno 20.

Rišon Holms je dao 16 poena, Marvin Begli 14, Kori Džozef je ubacio 13, Nemanja Bjelica proveo je na parketu 24 minuta i ubacio šest poena, uz pet skokova i šest asistencija i jednu ukradenu loptu. Još je u igru ulazio Džefris, koji je za šest minuta postigao dva poena.

Na drugoj strani, u odsustvu Lebrona Džejmsa koji je zbog problema sa skočnim zglobom propustio prvi meč ove sezone, Lejkerse je sa 28 poena predvodio Denis Šroder, Herel dodao je 26, a Kajl Kuzma 25.

Kingsi su sada na skoru 14-21, dok su Lejkersi na 24-13.