San Antonio
Twitter/San Antonio
San Antonio Sparsi slavili su protiv Los Anđeles Lejkersa sa 118:109.

Samo dva dana poslije pobjede nad Klipersima, ekipa Grega Popoviča je savladala i Lejkerse. Na taj način je prekinut niz od četiri uzastopna trijumfa šampiona.

Sparsi su odlično odigrali prvu četvrtinu (34:26), a u nastavku su održavali prednost. Iako su Lejkersi krajem treće dionice stigli do izjednačenja (89:89), nisu im gosti dozvolili da dođu do vođstva. San Antonio je bio dominantniji u poslednjih 12 minuta, pa je ostvario sigurnu pobjedu.

Lamarkus Oldridž je bio najbolji u dresu Sparsa sa 28 poena (11-18 iz igre, 3-7 za tri) i 5 skokova. Na drugoj strani Lebron Džejms je brojao do 27 (8-15 iz igre) uz 6 skokova i 12 asistencija, dok je Entoni Dejvis imao 23 poena (11-17 iz igre) i 10 skokova.

Sparsi imaju skor 4-4 i na 8. su mjestu na Zapadu. Lejkersima je ovo bio treći poraz u devetom meču, pa su trenutno drugi.