derbi
Košarkaši podgoričkog Studentskog centra Derbi ostvarili su večeras prvu pobjedu, za njih istorijsku, s obzirom da im je ovo prva sezona u elitnom regionalnom takmičenju.

Savladali su večeras ekipu Zadra rezultatom 94:78.

Tokom prve četvrtine vodila se ravnopravna borba, a gosti su serijom 8:0 u finišu ovog dijela igre poveli sa 20:17. Ali, početkom drugog dijela SC Derbi odmah uzvraćaju svojom serijom 7:0, a nešto kasnije prave još jednu, od 12:0 i na semaforu je tada stajalo ubedljivih 39:25 za Podgoričane.

Zadar je uspio da se u finišu poluvremena rezultatski približi, smanjili su na 43:41, potom su poveli sa 47:43 na startu treće četvrtine, ali domaći brzo vraćaju prednost na svoju stranu i do kraja su je samo uvećavali.

Najbolji kod Sportskog centra Derbi bio je Flečer Megi koji je postigao 20 poena, od toga šest trojki iz deset pokušaja, a imao je i pet skokova i dvije asistencije.

Sjajan je bio i Vinales koji je meč završio sa 18 poena i 11 asistencija, a trojke je pogađao 4/5. Uz njih, istakao se i Kenan Kamenjaš sa 15 poena, a Slavković je upisao 12 poena.

Zadrani su pretrpeli drugi poraz, a večeras je u njihovom timu najefikasniji bio Karter sa 19 poena, pratili su ga Junaković sa 17 i Luković sa 15 poena i pet skokova.