SC Derbi slavio u Splitu

Košarkaši SC Derbija nakon dva poraza upisali su prvu pobjedu na strani u regionalnom takmičenju.

Oni su nakon dva produžetka slavili u Splitu rezultatom 101:94.

U prvom dijelu igre Podgoričani su držali sve pod kontrolom, imali su prednost koja je čak u jednom trenutku bila dvocifrena. (41:31)

Nakon početka drugog poluvremena, domaćini su krenuli agresivnije pa je došlo do preokreta.

Split je tokom treće četvrtine držao prednost do pet poena, ali je košem Flečera Megija SC Derbi uposlednju dionicu ušao sa mninimalnim minusom. (55:54)

Poslednja četvrtina je bila uzbudljiva. Split je nešto manje od dva minuta prije kraja serijom 9:0 poveo 71:68, da bi 40 sekundi do kraja Kajl Vinjales pogodio trojku sa skoro osam metara za 73:73.

Prvi produžetak je vodio ka pobjedi domaćina, međutim SC Derbi je imao napad za pobjedu kod rezultata 83:83 koji nisu iskoristili.

A u drugom nije bilo problema, pa su Podgoričani slavili.

Vinjales je sa 37 poena i devet asistencija predvodio SC Derbi, Kenan Kamenjaš je upisao 18 uz 13 skokova, a po 16 koševa su postigli Džastin Edvards i Megi.