Džamar Smit spasio UNIKS poraza

UNIKS Kazan se vratio nakon poraza u 1. kolu i savladao Bahčešehir iz Istanbula kod kuće 89-88 u uvodnoj utakmici grupe A.

Džamar Smith preuzeo je odgovornost za domaćine u ključnom periodu i postigao pobjednički koša u poslednje 3 sekunde, predvodeći ekipu sa postignutih 25 poenai pet asistencija. Ajzea Kanan je imao 15 poena, 7 asistencija i 5 skokova, dok je Džon Holand upisao 13 poena.

Na drugoj strani Bahčešehir je predvodio bek Aleks Perez ​​sa nevjerovatnim učinkom od 33 poena, dok je postigao i koš za poen prednosti na 13 sekundi do kraja meča, međutim Smit je pogodio u poslednjem napadu.

Uravnoteženo prvo poluvrijeme se završilo vođstvom UNIKS-a 48-47, međutim domaćini su u trećoj četvrtini pojačali “gas”. Treći period igre UNIKS je dobio sa 22-14 ali se gosti iz Istanbula nisu predavali. U poslednjoj četvrtini su napravili seriju 14-5 i došli do izjednačenja 75-75. U poslednjih par minuta viđena je prava drama koja je odlučena u poslednjim sekundama.