Srpski basketaši
Izvor: Facebook

U Novom Sadu, na basketaškom turniru, trijumf su ostvarili srpski basketaši.

Reprezentativci Srbije u basketu 3×3 osvojili su prvo mjesto na međunarodnom turniru, koji je proteklog vikenda održan u Novom Sadu. Selekcija Srbije u sastavu, Dušan Domović Bulut, Dejan Majstorović, Mihailo Vasić i Aleksa Ratkov u finalu je slavila protiv Austrije rezultatom 21:11, a Vasić je proglašen za najkorisnijeg igrača.

Na turniru u Novom Sadu, koji gotovo predstavlja početak priprema za Olimpijadu učestvovalo je 12 ekipa.

Reprezentacija Slovenije je morala da otkaže učešće zbog problema sa poštovanjem svih mjera, a njeno mjesto zauzela je još jedna selekcija iz Srbije, u kojoj su igrali Marko Savić, Stefan Stojačić, Marko Dugošija i Maksim Kovačević. Oni su turnir završili na petom mjestu.

Basket 3×3 će debitovati na Olimpijskim igrama u Tokiju, a srpski basketaši su jedni od favorita za osvajanje neke od medalja.