Marković: Imali smo dosta grešaka

Stefan Marković govorio je o borbi Zvezde i pobjedi Barselone.

Košarkaši Crvene zvezde juče su poraženi u 15. kolu Evrolige u Beogradu od Barselone rezultatom 76:69.

Oni su doživjeli deveti poraz, dok sa druge strane Barsa je 13. pobjedom učvrstila prvo mjesto.

– Bila je sjajna atmosfera u hali. Bili smo blizu, ali imali smo dosta grešaka, loš procenat šuta, moja bacanja, ali uprkos tome došli smo na jedan šut do izjednačenja. Borili smo se, bilo je i nekih dobrih stvari, ali na kraju ostaje žal – počeo je Marković.

– U životu možeš uvek da tražiš izgovore na svakakve situacije u životu, nisam sklon tome. igrali smo protiv najbolje ekipe Evrolige, oni kažnjavaju i najmanje greške. Krivo mi je što energiju  nismo krunisali pobedu. Ovo je prošlo, sledeća utakmica već je u petak, pa onda u ponedeljak. Potrebno je imati kratko pamćenje.

Gosti su u prvoj i trećoj četvrtini imali sjajan šut i postigli devet trojki iz 18 pokušaja. Sa druge strane, šut za tri nije služio Zvezdu koja je postigla samo tri trojke iz 20 pokušaja, promašili su i devet slobodnih bacanja.

– Težak poraz, pokazali smo karakter, oni su imali dvocifrenu prednost u većem delu drugog poluvremena. Vratili smo se, moramo da naučimo iz grešaka i da napredujemo – izjavio je američki internacionalac Ostin Holins.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu, u petak, dočekati Bajern iz Minhena, dok će Barselona gostovati Panatinaikosu.