POBJEDNIČKI KRAJ GODINE: Studenti očitali lekciju gostima iz Laktaša

SC Derby ubjedljiv u 13. kolu ABA lige – “studenti” su u Podgorici razbili ekipu Igokee rezultatom 104:85, po četvrtinama 21:22, 38:23, 23:12, 22:28

Vjerovali su izabranici Andreja Žakelja da 2022. godinu mogu okončati pobjedom, ali niko nije mogao ni da sluti da će SC Derby doslovno uništiti Igokeu u 13. kolu ABA lige. U Sportskom centru “Morača”, hramu košarkaškog sporta, bilo je 104:85!

Izjednačena i borbena prva četvrtina tokom koje su oba tima pokušavali da nametnu svoj ritam, ali bez šansi za neku osjetljiviju prednost. Početkom drugog kvartala domaćin se “povampirio” – fantastičnom serijom 19:0 “studenti” su stekli ogromnu vođstvo koje je išlo i do rekordnih +37, ali su se očekivano opustili i dozvolili gostima iz Laktaša da koliko-toliko ublaže poraz.

Mnogo raspoloženih igrača u taboru najmlađeg crnogorskog predstavnika u ABA ligi – Felečer Megi je ubacio 18 poena (pogodio je četiri trojke), Tomislav Ivišić potpisao je 16 poena uz šest skokova, Nikola Pavlićević se zaustavio na 15 poena, a podijelio je i šest asistencija, iskusni Danilo Tasić je dodao 13 poena, a Emir Hadžibegović 11, uz šest asistencija i sedam skokova.

Dakle, “studenti” su priredili najljepši mogući kraj godine, upisavši peti trijumf u sezoni protiv ekipe koja je ostala takođe na pet pobjeda.

Naredni rival podgoričkog sastava biće Zadar – takođe u “Morači” 9. januara.