Studentski centar slavio u crnogorskom derbiju

Studentski centar je sjajno započeo prvi turnir na Zlatiboru savladavši i Lovćen nakon pobjede protiv Rabotničkog u ponedeljak. Lovćen je savladan rezultatom 83:64.

Studenti su od samog početka nametnuli ritam koji njihovoj ekipi odgovara ali odbrana nije bila na zadovoljavajućem nivou. Sjajan šut za 3 poena je držao Studentski centar u blagoj prednosti sve dok nisu uspostavili odličnu odbrane u drugom poluvremenu.

Studenti su u ovom meču bili veoma raspoloženi za timsku igru pa su na kraju meča upisali 22 asistencije. U drugoj četvrtini “odlijepili” su se i otišli na 13 poena razlike ali sa dvije nerealizovane kontre i dva promašena zicera pružili su protivniku šansu da se vrati u život.

Lovćen je takve greške znao da kazni i da se vrati u život do kraja druge četvrtine ali je Drobnjak sa 5 vezanih poena doveo Studentski centar na +6 na kraju prvih 20 minuta.

U drugom poluvremenu je viđena perfektna odbrana podgoričkog tima. Dozvoljeno je svega 22 poena i time je prelomljena utakmica.

Raspoloženom Igoru Drobnjaku, koji je za 19 poena, šest asistencija i tri ukradene lopte imao indeks korisnosti 28 priključili su se Flečer Megi sa 20 peona, dok je Marko Tejić dodao 11, Pavličević i Slavković po 9 poena. Pavličević je imao 9 asistencija a Tejić 6 skokova.

Popović je postigao 25 poena za Lovćen a Peters 12.

Za dva dana Studenti igraju sa zemunskom Mladosti u derbiju 3. kola a Lovćen sa Rabotničkim.