Valensije
Valensija - Real Madrid / Twitter
Košarkaši Valensije savladali su Real Madrid u 25. kolu Evrolige rezultatom 89:78, uz odličnu partiju Vanje Marinkovića, koji je tokom prvog poluvremena ubacio 14 poena, Nikola Kalinić je na kraju imao dva manje.

Španski derbi bolje je otvorila ekipa Valensije i to trojkom Marinkovića, pa Kalinića. Srpski košarkaši su obećali dobro šutersko veče, a Tavares je prekinuo ubjedljiviji niz domaćina. Tek sredinom dionice, Real se uključio i držao priključak preko Kerola, ali su na drugoj strani sada pogađali Vilijams i Dubljević, te je startna prednost i dalje bila na snazi. Vanja Marinković je već u prvoj dionici imao 12 poena, a Valensija prednost od 29:19.

U nastavku je Dek smanjio Realov deficit, ali Tobi nije dozvolio da Madriđani približe. Igrala je Valensija pametno i strpljivo gradila napade, da bi preko Prepeliča i Kalinića vratila dvocifrenu prednost. Real je u momentima druge dionice bio nadigran. Za to je djelimično bio zaslužan i šut domaćina sa distance, nakon koša Hermensona, stekli su +14, a do pauze ta razlika iznosila je i velikih 20 poena, 55:35.

Ništa se nije promijenilo ni u trećem kvartalu. Igra Valensije bila je identična, dok je Real jurio priključak. U jednom trenutku su spustili zaostatak na -13, ali domaćin se nije zbunio, već imao spreman odgovor u vidu šuta Van Rosoma i Kalinića. Za +20 ponovo je bio precizan Hermanson.

Najbliže što su Madriđani prišli domaćinu u poslednjem kvartalu bilo je -15. Za sve se pitala ekipa Valensije. Tu gdje je stao Marinković, nastavio je Van Rosom. Rezultatski, Real je mogao do neizvjesnog finiša, ali igračlki, bilo je jasno da Valensija izlazi kao pobjednik. Kraljevski klub je bio nadigran, 89:78.