
Poslije jedne sezone u Fenerbahčeu, Tonje Džekiri je i zvanično napustio istanbulski klub i slobodan je igrač.
On je u prethodnoj sezoni bio rezerva Dimitrisa Itudisa na poziciji centra i nije se previše naigrao.
Dva rekorda karijere upisao je protiv Crvene zvezde Meridianbet dok je igrao u Asvelu, imao je čak 13 ofanzivnih skokova na utakmici u Beogradu 2019. godine, a 19 ukupno.
Sa Fenerom je imao ugovor na godinu dana, uz mogućnost da produži na još jednu, ipak Fener je odlučio da ne iskoristi opciju produžetka.
U karijeri prije Fenera, Džekiri je igrao za Uniks, Baskoniju, Asvel, Gacijantep, Ostende i Bandirmu i u svakom klubu ostao je po jednu sezonu.
Tonye Jekiri’ye teşekkürlerimizle!
— Fenerbahçe Beko (@FBBasketbol) July 14, 2023
Fenerbahçe Beko’nun 2022-23 sezonu kadrosunda yer alan sporcumuz Tonye Jekiri ile yollarımız ayrılmıştır.
Fenerbahçe Ailesi'ne verdiği katkılardan dolayı Tonye Jekiri’ye teşekkür eder, kariyerinin yeni döneminde kendisine başarılar dileriz. pic.twitter.com/p2gaOJaQmZ