Toronto ponizio Golden Stejt: Reptorsi slavili 53 poena razlike

Toronto Reptorsi su ubjedljivo porazili Golden Stejt Voriorse 130:77.

Iako su igrali bez prve dvije zvijezde, Stefa Karija i Drejmonda Grina, ekipa Voriorsa nema opravdanje za očajno izdanje.

Prva četvrtina je izgledala kao da će utakmica biti egal, pošto su Reptorsi nakon 12 minuta vodili samo poen razlike, 27:26.

Međutim već od druge četvrtine bilo je svima jasno u kojem smjeru ide utakmica, pa ni tada niko nije pretpostavljao da će Toronto ovako ubjedljio slaviti.

Golden Stejt je mogao i gore da prođe pošto su u jednom trenutku gubili i 60 poena razlike.

Inače ovo je tek druga pobjeda Reptorsa u posljednjih 15 utakmica, pa je vjerovatno i to uticalo da Voriorsi pristupe meču laganije, što im se na kraju u obilo o glavu.

Reptorsi su inače timski šutirali sjajnih 53,4 odsto iz igre.

“Imali smo baš crni niz poraza prije ove utakmice. Najteža stvar u takvim trenucima je održati zdravim timski duh, a mi to upravo pokušavamo. Ovo je ipak samo jedna utakmica i samo jedna pobjeda na kraju dana, a mi moramo da krenemo da dobijamo u narednom periodu, kako bi se večerašnja utakmica računala”, kazao je kazao je krilni centar Toronto Reptorsa Paskal Siakam.

On je na svoj 27. rođendan ubacio 36 poena i imao 7 skokova i 5 asistencija.

Novajlija iz Portlanda Geri Trent Junior je dao 24 poena, Anubi ga je pratio sa 21 poenom.