Roko Leni Ukić
Twitter/Roko Leni Ukić
Zahvaljujući sjajnoj partiji 36-godišnjeg Roko Leni Ukića, košarkaši Splita oduzeli su prvu meč loptu Zadranima (83:75) i smanjili na 2-1 u finalnoj seriji.

U nevjerovatnoj utakmici u kojoj je Zadar dominirao prvom četvrtinom u kojoj je imao i “plus 16” (26:10) ali se Split vratio na krilima Ukića koji je postigao 30 poena i pogodio 5 trojki. Naelektrisana atmosfera se manifestovala između košarkaša Bursaća i Lukovića koji su u 19. minutu isključeni.

Treća utakmica finalne serije riješena je u produžetku u kojem su Zadrani postigli samo jedan poen. U tih pet minuta gosti su uglavnom šutirali trojke zaboravivši da u reketu imaju snažnog američkog centra Onuakua (8 poena, 14 skokova).

Zadrani su u produžetku šutirali sedam trojki a nisu ni jednu pogodili. Ekipa koju je predvodio Ukić je pak imala tri pokušaja, a jedan su pogodili. Trojku je ubacio Toni Perković (10 koševa, 5 skokova).

Solidan doprinos ovoj pobjedi dao je i Luka Babić (9 poena, 9 skokova, 6 asistencija) ali i centar Marin Marić (14 poena i 9 skokova). Kod Zadrana, osim neiskorištenog Onuakua, prednjačio je i njegov sunarodnik Karter (16 poena, 6 skokova) dok je kapiten Mavra ostao na 11 poena i tri asistencije.

Nakon ove pobjede Splita, pehar i medalje ostaju u Splitu gdje će se na Gripama, u srijedu, odigrati četvrta utakmica finala doigravanja. Biće to još jedna meč-lopta za ekipu Zadra i nova prilika za “žute” da se izbore za majstoricu koja bi se onda igrala u Zadru.