Unikaha poražena na domaćem parketu od Manrese (86-90)

0
15
Unikaha
Twitter/Unikaha
Manresa je, nakon odlično odigrane tri četvrtine, znala kako da se odupre naletu domaćina iako se Unikaha u poslednjoj dionici vratila u meč, međutim gosti su uspjeli da dođu do tijesne pobjede u Malagi.

Manresu je predvodio dvojac, Dani Perez i Džonatan Tabu, koji su odigrali fantastičnu utakmicu, i sa saigračima odigrali jako i hrabro protiv favorizovane Unikahe. Uspjeli su da se odupru u poslednja četiri minuta utakmice kada je Unikaha napravila seriju 16-4 i došla na svega 4 poena zaostatka, međutim gosti su izdržali do kraja utakmice.

Manresa je odlično otvorila utakmicu, napravili su prednost već u prvoj četvrtini a najzaslužniji za to je bio centar Eterton koji je postigao 7 poena na početku utakmice. Unikaha nije mogla da pronađe igru ni u odbrani ni u napadu pa je prva četvrtina završena 15-25.

Ekipa iz Malage je odmah na startu druge četvrtine napravila seriju 10-0, predvođeni Brizuelom, i tako izjednačila rezultat na 25-25. Ipak, Manresa do kraja poluvremena uspijeva da napravi seriju 23-9 i odlazi na poluvrijeme sa velikih +14.

U trećoj četvrtini i većini poslednje dionice Manresa je kontrolisala rezultat i održavala dvocifrenu prednost. Na četiri minuta do kraja Unikaha kreće u presing po cijelom terenu i dolaze do 84-88 na minut do kraja. Međutim u poslednjem minutu Unikaha nije mogla doći do preokreta pa Manresa odlazi kući sa pobjedom i drugom pobjedom iz 4 meča.

Najefikasniji u Unikahi bili su Abromaitis sa 15, Bouteille 14, Brizuela 12 poena. Kod gostiju Tabu 17, Jou i Eterton 16, Perez 13 poena i 8 asistencija.