Valensija
Twitter/Valensija
Valensija je slavila u drugom meču protiv Real Madrida i tako izborila majstoricu u polufinalu ACB lige.

Valensija je veoma lako savladala Real Madrid u drugom meču polufinala, rezultatom 85-67. Ovom pobjedom izjednačili su u seriji i odlučiće majstorica koji tim će proći dalje u finale španske lige.

Real je ušao u utakmicu nakon pobjede od 11 poena razlike u nedelju, ali su brzo domaćini preuzeli kontrolu još tokom prvog poluvremena. Održali su Real Madrid na svega 11 poena u drugoj četvrtini.

Luis Laberje postigao je 18 poena uz 4 skoka za Valensiju, Majk Tobi je dodao 13 a Klemen Prepelič 11 poena.

Za Real Madrid samo je Džejsi Kerol završio sa dvocifrenim brojem poena – 13. Karlos Alocen i Usman Garuba su dodali po 8 poena, dok na utakmici nisu nastupili Serhio Ljulj, Nikolas Laprovitola i Alberto Abalde.