Vašington Vizards
Twitter/Vašington Vizards
U prvom meču sinoćnjeg programa Vašington Vizardsi su došli do pobjede 122-114 protiv Filadelfija Seventisiksersa.

Ovom pobjedom tim iz glavnog grada SAD je izbjegao eliminaciju i smanjio prednost Filadelfije na 3-1 u seriji. Loša vijest za tim iz Pensilvanije je povreda Džoela Embida koji je povrijedio desno koljeno.

Poslije duela sa Robinom Lopezom, Embid je pao na zemlju. Lopez mu je udario rampu, a Embid je izgubio ravnotežu pri padu i pao je na leđa. Odmah je imao bolnu grimasu, ostao je do kraja četvrtine, ali je poslije saopšteno da se neće vraćati zbog bola u desnom koljenu.

Embid će ići na pregled magnentnom rezonancom, poslije čega će se znati hoće li moći da nastupi u petoj utakmici.

Siksersi su u poslednjem kvartalu stigli do izjednačenja, ali je serijom od 12:4 u finišu Vašington stigao do pobjede. Vizardsi su imali i +14 u trećoj četvrtini, ali posle trojke Denija Grina bilo je 106:106 na četiri i po minuta do kraja. Ipak, Vašington je tada počeo da faulira Simonsa, koji je promašivao bacanja, a Hačimura je dao važne poene na drugoj strani.

Vestbruk je imao loše šutersko veče, ali se iskupio u svemu drugom, ubacio je 19 poena, imao 21 skok i 14 asistencija. Većinu koševa je postigao sa linije penala, čak 13.

Bredli Bil je postigao 27 koševa, izgubio sedam lopti, a sjajno veče je imao Hačimura sa 20 poena i 12 skokova.

Kod Siksersa je najbolji bio Tobajas Heris sa 21 poenom, 13 skokova i 5 asistencija, Maksi je dao 15, Džordž Hil 14 poena, dok je Ben Simons zabilježio 13 poena, 12 skokova i 3 asistencije. Embid je za 11 minuta imao 8 poena, 6 skokova i 2 asistencije.