Virtus dobio derbi

Ekipa Virtus iz Bolonje pod vođstvom Đorđevića slavila juče još jednu pobjedu.

U derbiju 24.kola italijanskog šampionata Virtus je savladao gradskog rivala, ekipu Fortituda rezultatom 81:73.

Na poslednjih pet mečeva tim Đorđevića slavio je četiri pobjede na domaćoj sceni, pa su sada učvrstili treće mjesto na tabeli sa skorom 16-7. Ispred njih su Milano i Brindizi.

Fortitudo je pretrpio ukupno 14. poraza od početka sezone i nalaze se na desetom mjestu sa skorom 8-14.

U prvoj četvrtini domaćin je bio znatno bolji, dok je u drugoj gost uzvratio istom mjerom. Neriješenim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme. Kasnije gosti su imali prednost ali presudno na ovm meču bila je serija Đorđevićevog tima od 11:0.

Najefikasniji u Virtusu je bio Marko Belineli sa 23. poena, dok su ga pratili Miloš Teodosić sa 12. i Abas sa 11. poena. Kod gostiju su se najbolje pokazali Baldaso i Benks sa po 24 poena.