uniks
Virtus iz Bolonje / Twitter

Veliku šansu je imala ekipa Virtusa da se domogne Evrolige. Vodila je sa 1:0 u pobjedama protiv Uniksa, ali je ruski tim došao do velikog preokreta i prolaska u finale pobjedom u trećem meču – 107:100.

Virtus predvođen Milošem Teodosićem, Sašom Markovićem i trenerom Aleksandrom Đorđevićem će imati za čime da žali.

Kolka je neizvjesnost vladala na utakmici govori i to da je Virtus samo u prvoj četvrtini imao opipljiviju prednost od plus sedam (13:6), sve osim toga je bilo vrlo tijesno.

Uniks je prednost osigurao dobrom napadačkom igrom u trećoj dionici gdje je uspeo da ubaci čak 27 poena i stekne prednost od pet, šest, sedam poena razlike.

Uslijedila je vrlo neizvjesna završnica, košarkaši Virtusa su spustili prednost na samo dva poena, da bi ruski tim opet preuzeo vođstvo.

Na tri minuta prije kraja, Uniks je došao i do dvocifrene prednosti (94:84) što je označilo kraj svih nadanja Virtusa da može do učešća u Evroligi.

Razlog poraza italijanske ekipe se krije u većem broju izgubljenih lopti u odnosu na protivnika, kao i u slabijim procentima šuta za tri poena. Mada to i ne bi trebalo da čudi s obzirom na to da je Uniks najbolja trojkaška ekipa Evrokupa.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Džamar Smit sa 24 poena. Okaro Vajt je ubacio 22, dok je Džon Braun stao na 20 poena uz osam asistencija.

Kod Virtusa je Miloš Teodosić ubacio 24 poena uz devet asistencija, Marko Belineli je takođe imao 24 poena dok je Stefan Marković ubacio samo tri.