Virtus Bolonja bez poraza u Evrokupu

Virtus je takmičenje u grupi G završio ubjedljivim trijumfom protiv Burga 83-62.

Sjajan je podatak da ekipa Aleksandra Đorđevića ove sezone još nema poraz u Evrokupu. Ipak, Bolonjezi će do kraja doigravanja imati prednost domaćeg terena samo ukoliko Uniks izgubi u srijedu od Gran Kanarije jer su jedan duel Top 16 dobili poslije produžetka.

Najefikasniji u Virtusu bili su Džulijus Gembl sa 15, Avabu Abas i Amar Alibegović sa po 12 poena, Stefan Marković je zabiljeležio 8 (1/1 za dva, 2/3 za tri), uz 4 skoka i 2 asistencije za 19 minuta, a Miloš Teodosić 2 (1/1 za dva, 0/2 za tri), uz skok i 3 asistencije za 18 minuta. Kod gostiju Danilo Anđušić je upisao 17 poena (4/5 za dva, 0/6 za tri, 9/9 slobodna bacanja), uz po 3 skoka i asistencije za 28 minuta. .

U grupi F, u kojoj je i Partizan, sva četiri tima imaju šanse da se plasiraju u plej-of. Crno-bijeli u Ljubljani dočekuju Metropoliten, dok Lokomotiva na svom terenu igra sa Trentom. U grupi H Uniks je prvi, a Gran Kanarija (2-3), Andora (2-3) i Mornar se bore za drugu poziciju.

Četvrtfinale je na programu od 23. do 31. marta, a igra se na dva dobijena meča.