Virtus
Evrokup/Virtus
Košarkaši Virtusa iz Bolonje održali su maksimalni učinak u Top 16 fazi Evrokupa pošto su u Ljubljani bili bolji od Cedevita Oiimpije rezultatom 108:98.

Djelovalo je da će slovenačka ekipa doći do pobjede kada je Jaka Blažič slobodnim bacanjima donio Cedeviti prednost od tri poena na 16 sekundi do kraja. U sledećem napadu Miloš Teodosić je šutirao za tri poena i promašio, ali je u napadu skočio Vins Hanter.

Lopta je došla do Marka Belinelija poslije pasa Teodosića, a iskusni bek je pogodio i donio dodatnih pet minuta svojoj ekipi. U produžetku je italijanski tim demonstrirao klasu i lako došao do nove pobjede.

Najbolji kod pobjednila bio je Kajl Vims sa 25 poena (10/14 iz igre) i 7 skokova, a Marko Belineli postigao je 16 poena (5/9 iz igre).

Miloš Teodosić imao je 14 poena (2/10 iz igre, 8/8 penali), 2 skoka, 12 asistencija i 6 izgubljenih lopti za 32 minuta na parketu. Stefan Marković je za 31 minut na parketu postigao 3 poena (1/4 iz igre), 2 skoka, 6 asistencija, 1 ukradenu i 2 izgubljene lopte.

Poslije ove pobjede Virtus je na 5-0, obezbijedili su prvo mjesto u Grupi G, a u sledećem kolu igraće protiv Burga na domaćem terenu.

Cedevita je sada na 3:2 i čeka je duel protiv Budućnosti, koja još ima teoretske šanse da se plasira dalje, devetog marta.