7
virtus
Miloš Teodosić / Twitter

Virtus iz Bolonje savladao je Veneciju u okviru petog kola B grupe Evrokupa.

Iz duela dvije italijanske ekipe kao pobjednici su izašli domaći košarkaši, koji su slavili pobjedu rezultatom 90:84.

Virtus je prvu četvrtinu dobio rezultatom 24:15, a do kraja meča domaći nisu ispuštali prednost. Venecija se nije predavala, pa su tako na dva minuta do kraja došli na zaostatak od tri poena, međutim Teodosić i Harvi su svojim pogocima donijeli veliku prednost.

Bolonja je ovom pobjedom zadržala priključak sa vodećima na tabeli, a do sada imaju skor od tri pobjede i dva poraza.

Miloš Teodosić odigrao je jednu maestralnu partiju, a meč je završio sa 22 poena i sedam asistencija. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio Harvi sa 26 poena, dok je Kordinije dodao 13.

Veneciju je predvodio Vitali sa 25 poena, Ostin Dej je dodao 15 a Vat 13 poena.

U narednom kolu Evrokupa Virstu gostuje Cedevita Olimpiji, dok Venecija dočekuje Valensiju.