Žakelj ljut: Ako se ne borimo, nikad nećemo slaviti!

U 4. kolu ABA lige košarkaši SC Derby doživjeli ubjedljiv poraz od MZT-a u Skoplju, nakon kojeg trener podgoričkog sastava Andrej Žakelj nije krio razočaranje

Poslije četiri meča regionalnog takmičenja košarkaši Studentskog centra Derby imaju trijumf i tri poraza – savladali su u Podgorici ekipu Cibone, a ubjedljive poraze pretrpjeli u gostima od Zadra, Partizana i sinoć u Skoplju od MZT-a, rezultatom 92:79.

“Studenti” su odigrali solidno prvo poluvrijeme, imali na odmoru samo poen zaostatka, ali u nastavku su potpuno nestali sa terena i dozvolili ekipi iz Sjeverne Makedonije da nakon tri uzastopne izgubljene utakmice osjeti slast pobjede.

Trener najmlađeg podgoričkog predstavnika u ABA ligi, Andrej Žakelj, teško je prihvatio poraz i način igre svog tima u Skoplju.

“Ostaje mi samo da čestitam ekipi MZT-a na zasluženoj pobjedi. Mi smo krenuli premekano, nijesmo bili fokusirani i takva je bila cijela utakmica s naše strane. Tu nema izgovora. Još jednom ponavljam, kao i svaku utakmicu, ako se ne borimo – mi ne možemo da igramo protiv bilo koga. To se vidjelo sada”, razočaran je bio Žakelj.

U narednom kolu ABA lige crnogorski okršaj, SC Derby će ugostiti ekipu Mornara.