2
5
Žalgiris
Žalgiris / Twitter

Žalgiris je ostvario svoju prvu pobjedu u Evroligi ove sezone, i to na svom terenu.

U “Žalgirio Areni” pao je grčki predstavnik Panatinaikos, a domaći košarkaši su ostvarili pobjedu rezultatom 76:69.

Žalgiris je odlično otvorio meč, a nakon prve četvrtine imali su prednost od osam poena. Drugu četvrtinu gosti su riješili u svoju korist, međutim nisu uspjeli značajnije da smanje prednost Žalgirisa, pa se na pauzu otišlo rezultatom 43:37.

Na kraju treće četvrtine domaći su ponovo imali prednost od osam poena razlike, a na startu poslednjeg perioda uspješno su odoljeli pritisku Panatinaikosa i zasliženo došli do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Milaknis sa 13 poena, Kavano je dodao 12 uz devet skokova, Ulanovas 11 a Blaževič je postigao 10 poena.

Panatinaikos je predvodio Deril Mejkon koji je postigao 21 poena, a jedini dvocifreni uz njega bio je Papapetru sa 10 postignutih poena.

Nemanja Nedović nije nastupio na ovom meču za “zelene” usljed bolesti.

Domaćin je tako ostvario prvu pobjedu u sezoni, dok Pao ima samo jednu pobjedu više. U narednom kolu Evrolige Žalgiris dočekuje Fenerbahče, dok Panatinaikos gostuje Bajernu.