Zenit
Twitter/Zenit

Zenit je savladao Bajern Minhen u “Sibur Areni” sa 79:71 u ovkiru četvrtog kola Evrolige.

Nevjerovatna prva četvrtina za Zenit. Uspjeli su da ubace čak 31 poen za deset minuta, a najraspoloženiji je bio Džordan Miki koji je ubacio 16 poena. Dok je cijela ekipa Bajerna ubacila toliko (31:16).

Mučila se ekipa iz Minhena da pronađe idealnu petorku, ali je uspjela da smanji prednost moskovskog tima. Darun Hilard je držao Bavarce u meču sa šest postignutih poena (45:35).

Zenit je stao u trećoj četvrtini, pa je Bajern to na idealan način ikoristio. Nevjerovatnu četvrtinu su odigrali bivši igrač Crvene zvezde Kori Volden i Darun Hilard. Amerikanci su totalno preokrenuli rezultat u korist ekipe iz Minhena. Volden je do tada ubacio 17, dok je Hilard došao do 19 poena (60:54).

Dobrim zalaganjem Aleksa Pojtresa, Konera Frankampa i Džordana Lojida koji je do tada nakupio 11 asistencija. Ekipa iz Moskve je uspjela da vrati prednost na svoju stranu i slavi u završnici meča. Poslednju četvrtinu su igrači Zenita dobili 25:11(79:71).

Najraspoloženiji u ekipi Zenita bio je Džordan Miki sa 18 poena i četiri skoka, a pratili su ga Aleks Pojtres sa 14 i Koner Frankamp sa 12 postignutih poena. Bivši košarkaš Crvene zvezde – Džordan Lojd upisao je 11 asistencija.

Kod poraženog Bajerna odličnu partiju su odigrali Darun Hilard sa 24 poena i Kori Volden sa 20 poena, tri skoka i sedam asistencija, dok su ostali igrači ostali na jednocifrenom učinku.

Zenit je pobjedom nad Bajernom upisao treću pobjedu i uz jedan poraz se nalaze u gornjem dijelu tabele, dok mihenska ekipa mora da čeka novu utakmicu da izađe iz crne serije. Izabranici bivšeg trenera Partizana – Andrea Trinkijerija su zakucani za dno sa četiri poraza u isto toliko utakmica.